logo yeni

GİYECEK YARDIMI ALAN KAMU ÇALIŞANLARINA YENİLERİ EKLENDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

meslekler657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personele giyecek yardımı yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Bakanlar Kurulu, Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde değişiklik yaparak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan bazı personelin de giyecek yardımından yararlanmasına imkan getirdi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ve 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olarak uygulanacak olan değişikliğe göre;

**Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatına ait bölge amiri, kısım amiri, muhafaza memuru ve muayene memuru kadrolarında görev yapan personele, görev yaptığı yerin mevsim şartları dikkate alınarak yılda iki adet tişört ve bir adet kazak verilebilecek.

**Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatına ait kaptan, makinist ve gemi adamı kadrolarında görev yapan personele yılda iki adet tişört, bir adet kazak ile üç yılda bir adet baret ve bir adet tulum verilebilecek.

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli “DİP NOT”un (A) bölümüne (12) numaralı sırasından sonra gelmek üzere aşağıdaki sıralar eklenmiştir.

“13- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatına ait bölge amiri, kısım amiri, muhafaza memuru ve muayene memuru kadrolarında görev yapan personele, görev yaptığı yerin mevsim şartları dikkate alınarak yılda iki adet tişört ve bir adet kazak verilebilir.

14- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatına ait kaptan, makinist ve gemi adamı kadrolarında görev yapan personele yılda iki adet tişört, bir adet kazak ile üç yılda bir adet baret ve bir adet tulum verilebilir.”

MADDE 2 – Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik, yayımını izleyen yılın başında yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.