logo yeni

İLK-SAN ÜYELERİNİN EMEKLİLİK HAKLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ilksanİlkokul Öğretmenleri Sağlık Ve Sosyal Yardım Sandığı (İLK-SAN) Ana Sözleşmesinde yapılan değişiklikle, Sandık üyeliğinden ayrıldıktan sonra emekli olanlara da Sandık tarafından emekli yardımı ödenmesi imkanı sağlandı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan “İlkokul Öğretmenleri Sağlık Ve Sosyal Yardım Sandığı Ana Statüsünde Değişiklik Yapılmasına Dair Ana Statü”; Sandık üyesi değilken emekliye ayrılmış olsalar bile, üyelik kapsamında Sandığa en az 120 ay aidat ödemiş olanlardan, emekliye ayrılanlara emekli yardımı ödemesi yapılmasını hükme bağladı.

Değişiklik öncesinde bu yardım sadece, Sandık üyesi iken emekliye ayrılanlardan Sandığa en az 120 ay üye aidatı ödemiş olanlara yapılıyordu.

Bugün yürürlüğe giren değişiklik

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI ANA STATÜSÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ANA STATÜ

MADDE 1 – 22/3/1995 tarihli ve 22235 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Ana Statüsünün 18 inci maddesinin 2 nci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Üyelik kapsamında Sandığa en az 120 ay aidat ödeyip emekli olanlara, ilgili mevzuata göre belirlenecek usul ve esaslara göre emekli yardımı ödemesi yapılır.”

MADDE 2 – Bu Ana Statü yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Ana Statü hükümlerini Milli Eğitim Bakanı yürütür.

Düzenlemenin eski hali

“Sandık üyesi iken emekliye ayrılanlardan, Sandığa en az 120 ay üye aidatı ödemiş olanlara, ilgili mevzuata göre belirlenecek usul ve esaslara göre emekli yardımı ödemesi yapılır.”

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.