logo yeni

EMEKLİ ASTSUBAYLARIN SORUNLARI MİLLİ SAVUNMA BAKANINA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maasEmekli astsubayların özlük haklarından kaynaklanan sorunlar ile makam tazminatı ve lojmandan yararlanma konusunda yaşadıkları mağduriyetler Milli Savunma Bakanına soruldu.

Emekli astsubayların sorunları ile ilgili olarak Milletvekili Umut ORAN tarafından Meclis Başkanlığına sunulan ve Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ tarafından cevaplandırılması istenen soru önergesinde şu sorular yer aldı:

1.Emekli subaylar makam tazminatı alıyorlar mı?

2. Emekli subay makam tazminatı almasına karşın emekli başçavuşun bu haktan yararlanamadığı doğru mudur? Emekli başçavuş astsubaylar neden makam tazminatı alamıyor, bunun gerekçesi nedir?

3. Bu mağduriyeti gidermek hangi adımları atacaksınız?

4. Söz konusu önergeme verdiğiniz yanıtta sözünü ettiğiniz yasa değişikliği çalışmaları tamamladınız mı?

5. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) üyelerinin Mart 2014'te yaptığı açlık grevi/ölüm orucu eylemiyle duyurmaya çalıştıkları ve sizin de "Mesaj hükümetimizce alındı" karşılığını verdiğiniz taleplerinden yerine getirdikleriniz var mı? Bu taleplerden hangileri hakkında ne tür işlemler yaptınız?

6. Emekli astsubayların talebi üzerine özlük haklarının iyileştirilmesi kapsamında 926 sayılı TSK Personel Kanunu'nda hangi değişiklikleri yaptınız?

7. TSK personeli olup da lojman tahsis edilmeyen subay, astsubay, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş-erler ile sivil personele lojman tazminatı verecek misiniz, bu tazminat ne zaman verilmeye başlanacak, bu konudaki planlamanız nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.