logo yeni

ÜLKEMİZDE BİR MEMUR KAÇ KİŞİYE HİZMET VERİYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memur4Ülkemizde memur başına düşen kişi sayısının OECD ülkeleri arasında kötü durumda olduğu ileri sürülerek, bu durumun düzeltilmesi için çalışma yapılıp yapılmadığı Maliye Bakanına soruldu.

Milletvekili Ensar ÖĞÜT tarafından verilen soru önergesinde, “Türkiye OECD ülkeleri içinde memur başına düşen kişi sayısı bakımından en kötü durumda olan ülkelerden biridir. Finlandiya da bir memur ortalama 9 kişiye hizmet vermekteyken Türkiye de bir memur ortalama 32 kişiye hizmet vermekte ve gelişmiş ülkelerdeki meslektaşlarına göre daha fazla iş yüküyle karşı karşıya kalmaktadır.” denildi.

Öte yandan soru önergesinde, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından sözlü olarak cevaplandırılmak üzere şu soru soruldu: “Türkiye OECD ülkeleri içinde bir memurumuz hem daha çok kişiye hizmet veriyor hem de daha az ücret alıyor bu yanlışlığın en azından OECD ülkeleri seviyesine çekilmesi için bir çalışmanız var mı?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.