logo yeni

ÜÇ KURUMUN DOLU VE BOŞ KADROLARINDA DEĞİŞİKLİK OLDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro4Üç kuruma ait dolu kadroların bazılarında derece değişikliği yapılırken, boş kadroların bazılarında da sınıf unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına ait bazı dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkez ve taşra teşkilatlarına ait boş kadrolarda yapılan değişiklikler arasında, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil 741 adet Şube Müdürü, 510 adet İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 350 adet Merkez Emniyet Müdürü kadrosunun iptali ile çeşitli derecelerde 944 adet Polis Memuru, 850 adet Başpolis Memuru ve 837 adet Komiser Muavini kadrosunun ihdası da yer alıyor.

Değişiklik yapılan kadroları görmek için tıklayınız ...

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6303

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 5/5/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

5/5/2014 TARİHLİ VE 2014/6303 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.