logo yeni

MALİYE BAKANLIĞI BAZI PERSONELİ YURT DIŞINA NEDEN GÖNDERMEDİĞİNİ AÇIKLADI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

harcirahMaliye Bakanlığı personelinin inceleme ve araştırma yapmaları için yurt dışına gönderilmesinde, personel arasında ayrım yaptığı ve sadece bazı unvanlardaki personeline bu imkanın tanındığı iddiaları konusunda Bakan Mehmet ŞİMŞEK tarafından açıklama yapıldı.

Milletvekili Ali HALAMAN tarafından verilen bir soru önergesinde gündeme getirilen konu hakkında Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere bazı sorular da sorulmuştu.

Önergede yer alan sorular ve bu sorulara Maliye Bakanlığı tarafından verilen cevaplar şöyle:   

Sorular

SORU 1: 2002 ve 2014 yıllarında Bakanlığınız mensubu kaç personeliniz Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına gitmiştir?

SORU 2 Bu personelinizin unvanları (maliye müfettişi, hesap uzmanı, gelirler kontrolörü v.b.) nelerdir?

SORU 3: Bu dönemde kaç tane Vergi Dairesi Müdürü ve Müdür Yardımcısı Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına gönderilmiştir?

SORU 4: Aynı dönemde yukarıda sayılan unvanlardaki personelin yüzde kaçı yurt dışına Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla gönderilmiştir?

SORU 5: Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcısı personelinizi de Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına neden göndermiyorsunuz? Bakanlığınızda yurt dışına gidebilme imtiyazından faydalanabilmek için belli bir sınıfa tabi mi olmak gerekmektedir? 

Cevaplar

CEVAP 1-2: 2002 ve 2014 yılları arasında Bakanlıkça lüzum görülen konularda inceleme ve araştırma yapmak için 120 personelimiz (115 Vergi Müfettişi, 5 Devlet Gelir Uzmanı) yurtdışına gönderilmiştir.

CEVAP 3-4: Anılan dönemde Bakanlıkça lüzum görülen konularda araştırma ve inceleme yapmak için yurtdışına gönderilen herhangi bir Vergi Dairesi Müdürü veya Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı bulunmamaktadır.

CEVAP 5:Bakanlıkça lüzum görülen konularda araştırma ve inceleme yapmak üzere belirtilen unvanlarda görev yapanlar özel yönetmeliklerindeki hükümler ve Bakanlık Makamından alınan onaylar çerçevesinde yurtdışına gönderilmiştir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.