logo yeni

POLİSLERİN SORUNLARININ TESPİTİ VE ÇÖZÜMÜ İÇİN ÖNERGE VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

polisPolislerin çalışma koşullarına ve özlük haklarına ilişkin sorunların tespit edilerek çözüme kavuşturulması amacıyla Meclis Araştırması açılması için önerge verildi.

Milletvekili Muharrem İNCE tarafından verilen ve Meclis Araştırması açılması istenen önergenin gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:

Toplumsal güvenliğimizin, huzurumuzun teminatı olan polislerimizin çalışma koşulları ve özlük haklarına ilişkin sayısız sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlar konusunda gerekli adımlar atılmamıştır. Örneğin sendika kurma haklarını kullanmak isteyen polislerimizin dilekçeleri işleme alınmamıştır. Sendika kurmak isteyen polislerimize yaptırımı ağır cezalar uygulanmıştır.

Polislerimizin emekli olduklarında maaşları önemli ölçüde düşmektedir. Emekli olmak bir polis için hayal değil adeta kabus haline gelmiştir. Fazla mesai, hafta sonu, bayram ve gece çalışmalarının karşılığını alamayan polislerimiz emekli olduklarında açlığa mahkum edilmektedir.

Emniyet Teşkilatı içinde ödül, görevde yükselme ve tayin sistemi adaletsiz işlemektedir.

Polis teşkilatımızın siyasal etkilerden arındırılması, ihtiyaç duyduğu araç gereç ve donanımın sağlanması, toplumun ve mesleğin ihtiyaçlarına uygun olarak görev ve teşkilat yasalarının, disiplin mevzuatının yeniden düzenlenmesi, çalışma şartlarının, sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerekmektedir.

Bu araştırma önergesi ile Millet iradesinin temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde kuracağı Araştırma Komisyonu, can ve mal ve güvenliğimizin teminatı Emniyet mensuplarımızın yaşadığı her türlü sorunu yerinde tespit ederek ve gerekli çözüm önerilerini ortaya koyarak bu kurumumuzda yaşanan sorunların çözümü önemli katkı sağlayacaktır. Son dönemde yaşanan hukuksuzlukların önüne geçilmesi bu komisyonun çalışmalarıyla mümkün olabilecektir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.