logo yeni

ŞEF UNVANLI MEMURLARIN ÖZLÜK HAKLARI SORUNUNA ÇÖZÜM ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

sef-memurunyeri.comKamu kurum ve kuruluşlarında “şef” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin, daha alt kadrolardaki bazı personele göre özlük hakları bakımından daha kötü durumda oldukları iddiaları ve mağduriyetlerin giderilmesi yönünde alınacak tedbirler Maliye Bakanına soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Alim IŞIK, aynı konuda daha önce vermiş olduğu soru önergesine cevap verilmediğini ve konuya ilişkin kamuoyu hassasiyetinin devem ettiğini belirterek, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere yeni bir soru önergesi verdi.

Milletvekili IŞIK’ın soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

Kamu kurum ve kuruluşlunda Şef kadrolarında görev yapmakta olan memurların, kendi kadrolarından daha alt kadrolarda görev yapmakta olan Ayniyat Saymanı, Bilgisayar İşletmeni vb. kadrolardaki memurlardan daha az maaş aldığı iddiaları ve bu durumun düzeltilmesi konusundaki taleplerle ilgili olarak;

1.Halen kamu kurum ve kuruluşlarında şef kadrosunda görev yapan kaç personel bulunmaktadır?

2.Halen anılan personelin özlük hakları açısından kendilerinden daha alt kadrolarda bulunan bazı memurlara göre daha kötü durumda oldukları ve yıllardır mağdur edildikleri iddiaları doğru mudur?

3.Doğru ise bu konuda Bakanlığınızca şimdiye kadar bir düzenleme yapılmamasının ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmemesinin sebepleri nelerdir?

4.Anılan konuda şimdiye kadar Bakanlığınıza iletilen talepler nasıl değerlendirilmiş ya da değerlendirilmektedir?

5.Anılan personelin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik olarak Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Varsa çalışmanın içeriği ve uygulama planı nasıldır?

6.Bakanlığımzın konuya ilişkin görüşü ve 2014 yılı programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.