logo yeni

BAZI KURUMLAR GÖREVDE YÜKSELME SINAVI VE YENİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro2Kamu kurum ve kuruluşlarından bazılarının merkez, taşra, döner sermaye ve yurtdışı teşkilatlarına ait dolu kadrolarda derece değişiklikleri, boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişiklikleri yapıldı. Boş kadrolarda yapılan değişiklikler, bazı kurumların yeni personel alımına gideceği ve bazı kurumların da çeşitli unvanlarda görevde yükselme sınavı açacağı izlenimi verdi.

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararıyla; Adalet Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tes. İşl. Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna ait bazı dolu kadroların dereceleri değiştirilirken, boş kadroların bazılarının da sınıf, unvan ve dereceleri değişti.

Boş kadrolarda yapılan değişikliklerden bazılarına bakıldığında;

-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, çeşitli unvanlarda yeni personel almayı (Teknisyen, Tekniker, Mühendis,  Veteriner Hekim, Laborant, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol gibi),

-Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için görevde yükselme sınavı açmayı,

-Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun, lise ve dengi öğrenim düzeyinde Hizmetli (350 adet) almayı

planladığı düşüncesi oluşmaktadır.

Kurumların dolu ve boş kadro değişiklikleri için tıklayınız…

Bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararları

Karar Sayısı : 2013/5756

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/12/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.