logo yeni

TAŞRA TEŞKİLATINDA LOJMANDA HANGİ PERSONEL OTURUYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

lojmanSağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatında görev yapan personel için tahsis edilen konutlar konusu soru önergesi yoluyla Meclis Başkanlığına soru önergesi verildi gündemine geldi.

Milletvekili Ruhsar DEMİREL tarafından verilen soru önergesinde, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatında görev yapan personel için tahsis edilen konutlar konusunda Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na şu sorular soruldu:

1-Türkiye’de; Kamu Konutları Kanunu ve Kamu Konutları Yönetmeliğinde belirtilen esas ve usuller doğrultusunda Bakanlık ve Bakanlığa bağlı kuruluşların taşra teşkilatında çalışan personele tahsis edilen kamu konutu niteliğindeki Bakanlık konutlarının tahsis esasına göre sayısı, illere ve kurum/kuruluşlara göre dağılımı nedir?

2-Bakanlığın 2012/35 sayılı Genelgesi doğrultusunda, tahsis esasına göre kamu konutu tahsisi yapılan Bakanlık çalışanlarının sayısı, çalıştıkları kurumları, görev unvanları ve illere göre dağılımları nedir?

3-2012/35 sayılı Bakanlık Genelgesinin 11 inci maddesine göre; herhangi bir sebeple boş kalan, sağlık çalışanları dışındaki diğer kamu görevlilerine tahsis edilen Bakanlık konutlarının illere göre sayıları, tahsis edilen personelin çalıştıkları kurumlar ile görev unvanları nelerdir?

4-Bakanlık tarafından, Bakanlık çalışanlarının ihtiyacına yönelik 2013 yılında yapımı devam eden/yapılması planlanan konut çalışmaları var mıdır? Varsa sayısı, illere ve kurum ve kuruluşlara göre dağılımı nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.