logo yeni

TSK PERSONELİNİN ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞTİRME OLACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

astsubay1Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurlar ile bunların emeklilerinin özlük hakları ve maaşlarında iyileştirme yapılmasına ilişkin çalışmaların hangi aşamada olduğu Milli Savunma Bakanına soruldu.

Milletvekili Alim IŞIK tarafından verilen soru önergesinde, benzer bir konudaki soru önergesine verilen cevaplarda yer alan; “Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin özlük hakları ile ilgili çalışmalar, personel ayırımı gözetilmeksizin bir bütün olarak yürütülmektedir. Bu kapsamda teklifler, halen görevde bulunan subay astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurların özlük hakları ile bunların emekli maaşlarında iyileştirme yapılmasını içerecek şekilde ihtiyaca göre muhtelif zamanlarda hazırlanmaktadır.” şeklindeki açıklamalar hatırlatılarak, özellikle düşük rütbeli TSK personelinin ve bunların emeklilerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar konusunda Bakan İsmet YILMAZ tarafından cevaplandırılmak üzere şu sorular soruldu:

1. Halen TSK bünyesinde görev yapan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurlar ile emekli olan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurların özlük hakları ile maaşlarında iyileştirme yapılmasını içeren Kanun taslakları hakkında yapılan çalışmaların son durumları nasıldır?

2. Kanun taslaklarının Başbakanlıktan Meclis’e intikal ettirilmemesinin gerekçeleri nelerdir?

3. Anılan TSK çalışanlarının sorunlarının çözümü için Bakanlığınız ve Hükümetleriniz tarafından defalarca söz verilmesine rağmen bu taslakların şimdiye kadar kanunlaşmamasının sebepleri nelerdir?

4. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan personel için lojman sayılarının yetersiz olduğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu konuda Bakanlığınızca ne tür çalışmalar yapılmakta ve hangi önlemler alınmaktadır?

5. Askeri hastanelerde sağlık hizmetlerinin uygulanmasında astsubaylara ve aile bireylerine ayrımcılık yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu ayrımcılığın önlenmesi konusunda bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?

6. Bakanlığınızın anılan konulara ilişkin görüşü ve 2014 yılı programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılarda "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.