logo yeni

KRAVATLAR TAKILIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Yaz aylarında kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin kılık ve kıyafeti ile klimaların ayarlanmasına yönelik hususlar 2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile belirlenmiştir.

Genelge uyarınca, hava sıcaklıkları ile ilgili tahminler dikkate alınarak; sıcaklıkların bunaltıcı düzeylere yükselmesi nedeniyle çalışma koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi, hava şartlarından kaynaklanabilecek verimlilik azalışının önlenmesi ve küresel ısınma etkilerinin azaltılması amacıyla Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte belirtilen hususlar da dikkate alınarak;

1. Bölgelerin iklimi ve çalışma ortamları dikkate alınarak, 15 Mayıs - 15 Eylül tarihleri arasında makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu kaldırılmış,

2. Önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimaların 22-24 dereceye ayarlanmasına yönelik tedbirlerin alınması istenmiştir.

Bu çerçevede, 2012 yılında da geçerli olması kararlaştırılan söz konusu Genelge uyarınca 15 Mayısta başlatılan uygulama bugün sone eriyor.

İzleyen günlerin hafta sonu tatiline denk gelmesi sebebiyle, 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren, çalışanların “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik”te belirtilen hususlara hareket etmeleri gerekecek.

logo

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.