logo yeni

MEB SON 10 YILDA PERSONELİNE EN ÇOK HANGİ CEZAYI VERDİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mebMilli Eğitim Bakanlığı, 2002-2013 yılları arasında kurum personeline verilmiş bulunan disiplin cezalarıyla ilgili istatistikleri açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI imzasıyla yapılan açıklamaya göre, 2002-2013 yılları arasında verilen disiplin cezaları nedeniyle Bakanlık aleyhine 611 dava açılırken, bu davalardan 91‘i personel lehine sonuçlanmış.

Ayrıca, hakkında verilen disiplin cezası idari yargı yerince iptal edilen bir bir personel tarafından açılan manevi tazminat davasında da, idarenin tazminat ödemesine hükmedilmiştir.

İstatistikleri incelediğimizde memurunyeri.com olarak dikkatimizi çeken husus, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından veilen disiplin cezaları arasında "Devlet Memurluğundan Çıkarma" cezasının sayısal olarak ilk sırada olmasıydı. Diğer kurumlarda uygulanan disiplin cezalarına bakıldığında genellikle disiplin cezaları arasında oransal olarak düşlük seviyede kalan bu cezanın Milli Eğitim Bakanlığında birinci sırada yer alması göze çarptı. 

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında değişik gerekçelerle haklarında soruşturma açılması sonucunda; 2002-2013 yılları arasında ceza alan personel sayısının ceza türlerine göre dağılımını gösteren tablo için TIKLAYINIZ.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.