logo yeni

ÖĞRETMENLER BU YIL BRANŞ DEĞİŞTİRECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen1Sınıf Öğretmenlerinin değişik branşlara geçişinin sağlanması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerin sorunlar yaşadığı ileri sürülerek, bu sorunların giderilmesi amacıyla nasıl bir yol izleneceği konusu Milli Eğitim Bakanına soruldu.

Konuyu soru önergesi yoluyla gündeme taşıyan Milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU; 2012 yılında Sınıf Öğretmenlerinin değişik branşlara geçirilmesi nedeniyle öğrencilerin branşından uzak kalmış öğretmenlerden eğitim aldıklarını ve mağdur olduklarını, ayrıca branş öğretmenlerinin de norm dışı kalmaları ve yer değiştirmelerde boş kadro bulamama gibi sorunlarla karşılaştıklarını ifade ederek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin bazı sorular sordu.

Önergedeki sorular:

1) Branşa geçen sınıf öğretmenlerine tekrar sınıf öğretmenliğine geçiş imkanı verilecek midir?

2) Branş değişikliği 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında da devam edecek midir?

3) Branşa geçen sınıf öğretmenleri dolayısıyla başta İngilizce olmak üzere birçok branşta öğretmen alımının az olacağı hatta belki de olmayacağı ihtimali var mıdır?

4) Hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından yaşanan bu mağduriyeti gidermek için bir önlem almayı düşünüyor musunuz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.