logo yeni

KAMU PERSONELİNİN SAYISI NE KADAR OLDU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

istatistikKamu kurum ve kuruluşlarında 2013 yılı Temmuz ayı itibariyle istihdam edilen tüm kamu personelinin sayıları ile bu personelden Devlet memurlarının sınıfları itibariyle dağılımına ilişkin rakamları yayınlıyoruz.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan istatistiklere göre 2013 Temmuz ayında kamuda istihdam edilen tüm statülerdeki personel sayısı toplamda 3.106.055 oldu. Bu rakamlara TBMM Genel Sekreterliği, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve MİT Müsteşarlığında istihdam edilen personele ilişkin rakamlar dahil edilmedi.

Temmuz ayı itibariyle Kamuda var olan farklı istihdam türlerine ilişkin veriler incelendiğinde en büyük payı memurlar alırken, ikinci sırada öğretim elemanları yer alıyor. Öğretim elemanlarından sonra sayısal olarak sürekli işçi ve sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilen personel geliyor.

Temmuz 2013 itibariyle kamu personelinin statüleri itibariyle dağılımı:

2013-temmuz-kamu-personelinin-dagilimi

 

Kamu istihdamında en büyük payı  alan Devlet memurlarının sınıflar itibariyle dağılımında ise Eğitim Öğretim Hizmetleri sınıfı birinci sırada yer alırken, onu Genel İdare Hizmetleri sınıfı takip etti.

Haziran 2013 itibariyle Devlet memurlarının sınıflar itibariyle dağılımı şu şekilde: 

2013-haziran-memurlarin-siniflar-dagilimi

 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.