logo yeni

SÜRESİ İÇERİSİNDE İLİŞİK KESMEYEN AMİRE HAPİS CEZASI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

hapisBaşka bir okula tayini çıkan öğretmenin ilişiğini süresi içerisinde kesmeyen Okul Müdürü hakkında 6 ay hapis cezasına hükmedildi.

Başka bir okula tayini çıkan öğretmenin, eski okulundan ilişiğinin süresi içerisinde kesilmeyerek 8 gün sonra kesilmesinin mağduriyetine neden olduğu iddiasıyla yaptığı suç duyurusu üzerine, konuyu değerlendiren Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi, süresi içerisinde öğretmenin ilişiğini kesmeyerek mağduriyetine sebep olduğu ve bu suretle görevini kötüye kullandığı kanaatine vararak, Okul Müdürü hakkında 6 ay hapis cezasına hükmetti.

Okul Müdürünün geçmişteki halini, sabıkasız oluşunu ve giderilmesi gereken maddi bir zarar bulunmayışını göz önünde bulunduran Mahkeme, ilgilinin ileride yeniden suç işlemeyeceği konusunda olumlu bir kanıya vararak Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına Karar verdi.  

Karar:

gorevi-koytuye-kullanma-mudur1gorevi-koytuye-kullanma-mudur2gorevi-koytuye-kullanma-mudur3gorevi-koytuye-kullanma-mudur4

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.