logo yeni

ORMAN MUHAFAZA MEMURLARINA YANGINA DAYANIKLI ELBİSELER GELİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

orman-muhafaza-memuruOrman muhafaza memurlarının giydikleri elbisenin %60’ ının naylon olmasından dolayı çalışanların büyük bir çoğunluğunun şikayetçi olduğu, yangına İlk müdahale yapan Orman muhafaza memurlarının kıyafetlerinin bu duruma elverişli olmadığı, ayrıca kolayca yanan bu kıyafetlerin sıcak hava koşullarında da giyilmek zorunda olunmasının çalışanları oldukça rahatsız ettiği hususlarını içeren soru önergesini memurunyeri.com olarak burada haber yapmıştık.

Artvin milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN tarafından dile getirilen bu iddialara Bakanlıktan gelen yanıtta, Orman Muhafaza Memurlarına verilen kıyafetlerin özelliklerinin, memurların çalışma şartları göz önüne alınarak, bilim çevreleriyle yapılan çalışmalar paralelinde belirlendiği ve bu konuyla alakalı diğer kamu kurumlarıyla da işbirliği yapıldığı belirtildi.

Yün-polyester oranı yarı yarıya

Bakanlığın cevabi yazısında “Kıyafetler, her yıl teşkilatımız mensuplarının görüşleri doğrultusunda ve üniversitelerle yapılan işbirliği çerçevesinde hazırlanan teknik şartnamelere göre ihaleyle satın alınmaktadır. İhale Teknik Şartnamesinin “Fiziksel ve Kimyasal Özellikler” başlıklı maddesinde; elbise yapımında kullanılacak kumaşın %50±5 yün ve %50±5 polyester iplikten oluşması belirtilmiş olup elbise numuneleri, ODTÜ Laboratuvarlarında tetkik ettirilmekte ve Teknik Şartnameye uygun olmayan elbiseler teslim alınmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Isıya dayanıklı elbiseler geliyormuş

Öte yandan, orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinde çalışan orman muhafaza memurlarına, radyan ısıya dayanıklı elbise verilmesi konusunda yapılan çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.