logo yeni

MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA PROGRAMI SINAVINA ALINMAYAN ÖĞRETMENLER

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

muhendis21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavına, Teknik Eğitim Fakültelerinin bazı bölümlerinden mezun teknik öğretmenlerin alınmaması konusu Meclis gündemine taşındı.

Milletvekili Metin Lütfi BAYDAR  tarafından verilen soru önergesinde; “Teknik Eğilim Fakülteleri düzenleme ve iyileştirme çalışmaları kapsamında “Teknik Öğretmen” unvanına hak kazanmış olanlara, mühendislik tamamlama eğitimi hakkı tanınmış olup Yapı Tasarım Öğretmenliği ve Yapı Ressamlığı Öğretmenliğinin de dahil olduğu bazı bölümler bu haktan yararlanamamıştır. Bu durumun akabinde son başvuru tarihi 17.06.2013 olan Mühendislik Tamamlama Sınavına aynı fakülte mezunları başvururken, Yapı Tasarım Öğretmenliği ve Yapı Ressamlığı Öğretmenliği Bölümü mezunlarının başvurusu gerçekleşememiştir.” denildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılması istenen soru önergesinde konuya ilişkin şu sorular yer aldı:

*Yapı Tasarım Öğretmenleri ve Yapı Ressamlığı Öğretmeleri bu haktan neden faydalanamamışlardır?

*Yapı Tasarım Öğretmenlerinin ve Yapı Ressamlığı Öğretmenlerinin mağduriyetlerini gidermek adına bir çalışma yürütmeyi düşünüyor musunuz?

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.