logo yeni

MUHASEBE VE MİLLİ EMLAK DENETMENLERİNE HAKSIZLIK YAPILDI MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

koordinasyonVergi Denetmenleri Vergi Müfettişi kadrosuna atanırken, aynı özlük haklarına sahip Muhasebe Denetmenleri ile Milli Emlak Denetmenlerinin Defterdarlık Uzmanı kadrolarına atanmalarının ve yapılan diğer uygulamaların bu personeli mağdur ettiği iddiaları meclis gündemine taşındı.

Konuya ilişkin olarak soru önergesi veren Celal DİNÇER; "659 sayılı KHK ile idari görev yapan personelle birleştirilen Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenlerinin gerek özlük, gerekse statü açısından hak kayıpları olmadığı, hatta durumlarının eskisinden daha iyi olduğu şeklinde beyanlarınız basında yer almaktadır.” diyerek, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları yöneltti:

1. Aynı statüde görev yapan Vergi Denetmenlerine Bakan’a bağlı “vergi müfettişi” unvanı verip, diğer Denetmenleri dışlayarak arada 2.000 TL. maaş ve statü farkı oluşturulması bir haksızlık değil midir?

2. Birleşmeden sonra Denetmenlerin görevde yükselmelerinde ve iç denetçiliğe geçişte aranan sürelerin arttırılması bir hak kaybı değil midir?

3. Denetmenlerle birleştirilen idari personelin maaşlarında dahi 400 TL. artış sağlanırken, Denetmenlerin maaşlarının aynı kalması, üstelik Denetmen kökenli olanlara rotasyon uygulanması hak kaybı değil midir?

4. Vali ve Defterdar olan disiplin amirlerinin, birleşmeden sonra Defterdar ve Defterdar  Yardımcısı şeklinde düzenlenmesi statü kaybı değil midir?

5. Denetmenlerin daha önce teftiş ve soruşturmalarını yaptığı kişilere bağlanması bir hak kaybı değil midir?

6. idari görevi ile Denetim görevi gibi her yönüyle iki farklı görevi birleştirmekten nasıl bir verim beklenmektedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şelklinde link eklenmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.