logo yeni

BAZI UNVANLARA MAKAM TAZMİNATI NE ZAMAN VERİLECEK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

para2Makam tazminatı düşük belirlenmiş olanlar ile bu tazminattan yararlanmayan kamu görevlilerine, “Devlette devamlılık gereği” bütçe imkânları doğrultusunda makam tazminatı iyileştirmesi yapılacağı yönünde 2012 yılında verilen sözlerin ne zaman tutulacağı konusunda Maliye Bakanı tarafından açıklama yapıldı.

Milletvekili Ahmet Duran BULUT, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi vermişti.

BULUT, soru önergesinde;  2002 yılında Albay, Doçent, Daire Başkanı ve daha üst görevlerde bulunan kamu görevlilerinin makam tazminatlarında iyileştirme yapılarak, daha alt kadrolarda bulunan kamu görevlilerine de  “devlette devamlılık gereği” bütçe imkânları doğrultusunda iyileştirme yapılacağının vaat edilmiş olmasına rağmen “Şube Müdürü”, “Uzman”, “Asistan”, “Yarbay”, v.b. personelin makam tazminatlarında bir türlü iyileştirme yapılmayarak yıllardır mağdur edildiklerini belirterek,  söz konusu kamu personelinin Makam Tazminatlarında ne zaman ve nasıl bir iyileştirme yapılacağını sormuştu.

Konuya ilişkin olarak, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından 24.05.2013 tarih ve 4870 sayılı yazı ile TBMM Başkanlığına gönderilen açıklamada “… Başbakanlık makamının koordinatörlüğümde cevap verilmesini tensip ettiği soru önergesinde belirtilen hususlara ilişkin olarak Bakanlığımızca yürütülen bir çalışma bulunmamaktadır.” denildi.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

memurunyeri 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.