logo yeni

ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI RİSK ALTINDA MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ormanmuhafazamemuruOrman muhafaza memurlarına verilmekte olan kılık ve kıyafetlerin, çalışanların iş riskini karşılamaya yetecek kalite olmadığı iddiaları, Meclis gündemine de taşındı.

Artvin milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN, yangın tehlikesi içinde çalışan orman muhafaza memurlarının elbiselerinin ateşe dayanıklı olmadığı iddialarına önergesinde yer verdi.

Bayraktutan, orman muhafaza memurlarının giydikleri elbisenin %60’ ının naylon olmasından dolayı çalışanların büyük bir çoğunluğunun şikayetçi olduğunu vurguladı. Yangına İlk müdahale yapan Orman muhafaza memurlarının kıyafetlerinin bu duruma elverişli olmadığını, ayrıca kolayca yanan bu kıyafetlerin sıcak hava koşullarında da giyilmek zorunda olunmasının çalışanları oldukça rahatsız ettiğini belirterek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’ nun yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti.

Bu bağlamda;

1- Orman muhafaza memurlarının giydikleri elbisenin % 60’ı iddia edildiği gibi naylon mudur?

2- Orman muhafaza memurlarının giydikleri kıyafetlerden oldukça rahatsızlık duymaktadır. Bu kıyafetleri değiŞtirmeyi düşünüyor musunuz?

3- Mevcut kıyafetlerin çalışma koŞullarına uygun olduğunu düşünüyor musunuz?

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.