logo yeni

TMSF ESKİ YÖNETİCİSİ MEMURİYETTEN ÇIKARILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

isten atma3Bir daha Devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarılan TMSF eski Başkan Yardımcısı Fethi ÇALIK, adresinde bulunamayınca, hakkında verilen disiplin cezasına ilişkin karar kendisine ilanen tebliğ edildi.  

Özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyen Fethi ÇALIK hakkında, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Yüksek Disiplin Kurulunun 11.04.2013 tarihli ve 4 sayılı kararı ile “Devlet Memurluğundan Çıkarma” cezası verildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/E/d maddesinde, "Özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmemek," Devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesini gerektiren fiil ve haller arasında sayılıyor.

Fethi ÇALIK’ın TMSF’ye bildirdiği adresinde bulunamaması nedeniyle, hakkında tecziye olunan disiplin cezası, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında ilanen tebliğ edilmek suretiyle duyuruldu.

TMSF’de bir dönem Tahsilât Dairesi Başkanı olarak görev yapan daha sonra da Başkan Yardımcılığına atanan Fethi ÇALIK hakkında çeşitli iddialarla çeşitli soruşturma ve davalar da açılmıştı.

Resmi Gazete’de yer alan ilanen tebligat metni

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan:

Kurumumuz personeli Fethi ÇALIK hakkında, Fon Denetim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 08.01.2013 tarih ve DS-2013/1 no’lu Disiplin Soruşturma Raporunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125. maddesi gereğince özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi gerektiği kanaatine ulaşılması ve olayın Fon Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesi üzerine, Kurulun 11.04.2013 tarihli ve 4 sayılı kararı ile Fethi ÇALIK’ın “Devlet Memurluğundan Çıkarma” cezası ile tecziyesine karar verilmiştir.

Karar ile ilgili olarak Fethi ÇALIK’a tebligat yapılmak istenmiş, ancak Kurumumuza bildirdiği adresinde bulunamadığı gibi adres kayıt sisteminde bulunan adresinin silinmesi sebebiyle kendisine tebligat yapılamamış ve tebligata elverişli adresi tespit edilememiştir. Bu sebeple, yukarıda anılan Yüksek Disiplin Kurulu Kararı ilanen tebliğ olunur.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.