logo yeni

SAĞLIK HİZMETLERİ VE YARDIMCI SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFINDA KİMLER VAR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Devlet memurları, görevlerin gerektirdiği niteliklere ve mesleklere göre sınıflara ayrılmış ve memurlar on hizmet sınıfı içerisinde toplanmıştır. Bu sınıflardan biri de “Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı”dır.

Sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına dahil personel

Tabip, diş tabibi, eczacı, veteriner hekim, fizikoterapist, tıp teknoloğu, ebe, hemşire, sağlık memuru, sosyal hizmetler mütehassısı, biyolog, çocuk gelişimcisi, pisikolog, diyetçi, sağlık mühendisi, sağlık fizikçisi, sağlık idarecisi, hemşire yardımcısı, sağlık teknisyenleri ve yardımcıları, sağlık savaş memuru, hayvan sağlık memuru ve benzeri sağlık personelini sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfını oluştururlar.

Bu sınıftaki bazı personel memuriyete 1 derece ileriden başlıyor

Sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına dahil personelden, dört yıl ve daha fazla süreli yüksek öğrenim görenlerden tabip, diş tabibi, veteriner hekim, eczacı ile benzeri sağlık bilimleri lisansiyerleri (Hayvan sağlığı dahil), biyolog unvanına sahip akademik personel giriş derece ve kademelerine bir derece eklenmek suretiyle bulunacak derece ve kademelerden hizmete alınırlar.

Bu sınıftaki personelin özel sektörde geçen hizmetleri değerlendiriliyor

Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel kurumlarda yapanlarla, memurluktan ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışarak yeniden memurluğa girmek isteyenlerin sağlık hizmetlerinde geçen süresinden, kamu kurum ve kuruluşlarında geçen süreler ile mahrumiyet bölgelerinde en az 3 yıl çalışanların veya çalışacak olanların sürelerinin tamamı ve geri kalan sürelerinin 3/4’ü toplamı memurlukta geçmiş sayılarak bu sürelerin her yılı için bir kademe ilerlemesi ve her üç yılı için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

Bu şekilde değerlendirilecek hizmet süresinden sadece özel sektörde geçen süre 12 yılı geçemez.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.