logo yeni

SAĞLIK PERSONELİ İÇİN FİİLİ HİZMET ZAMMI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamuya ait sağlık kuruluşlarında sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personel ile özel sağlık kuruluşlarında aynı görevleri yerine getiren personel hakkında fiili hizmet zammı uygulanmasını öngören Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Mersin Milletvekilleri Mehmet ŞANDIR ile Ali ÖZ’ün imzalarını taşıyan Kanun Teklifinin kabul edilmesi halinde, kamu ve özel sektörde çalışan sağlık personeli hakkında, her bir yıllık çalışmaları karşılığında 90 gün fiili hizmet zammı uygulanmış olacak.

Söz konusu Kanun Teklifi metni:

SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 40 ıncı maddesinin ikinci fıkrasında yer alan tabloya aşağıdaki sıra eklenmiştir.

“19) Sağlık kuruluşlarında;

kamuya ait sağlık kuruluşlarında sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personel ile özel sağlık kuruluşlarında aynı görevleri yerine getiren personel.  90”

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.