logo yeni

YÖNETMELİĞİ TANIMAM DİYEN SENDİKAYA KARŞI, MEB UYARILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunarak, "kılık kıyafet mevzuatını tanımayacağını ifade ederek kaos arayışını demokratik talep olarak sunmaya çalışan  kişi ya da gruplar" hakkında gereken idari tedbirlerin alınmasını istedi.  Eğitimiş, aynı uyarıyı 81 il Valiliğine de yaptı.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitimiş) tarafından yapılan açıklamada, Eğitim ve Bilim İşkolu’nda faaliyet gösteren ve siyasal iktidardan güç alan bir sendikanın, 18 Mart 2013 tarihinden itibaren kılık kıyafet mevzuatının bağlayıcı hükümlerini tanımayacağını ilan ettiğini belirterek, bu girişime karşı Milli Eğitim Bakanlığına yaptıkları başvuruda “kaos arayışını demokratik talep olarak sunmaya çalışan yapının örgütlediği gruba göz yumulması halinde, başta Milli Eğitim Bakanı ve Bakanlık bürokratları olmak üzere,  idari tedbirleri almayan tüm valiler, kaymakamlar, il ve ilçe milli eğitim müdürleri hakkında ceza davası sürecinin başlatılacağını” bildirdikleri ifade edildi.

MEB’e yapılan başvuru için tıklayınız...

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.