logo yeni

İŞSİZ MÜHENDİSLER SORUNUNA ÇARE ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Meslek gruplarına göre kendilerine en uygun bakanlık ile ona bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında görev almayı bekleyen mühendislerin sayısının giderek artması ve istihdamlarına yönelik yapılan açıklamaların ise umut ve beklenti yaratmasının oluşturduğu sorunlar Mecliste soru önergesine konu edildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Giresun Milletvekili Selahattin KARAMEHMETOĞLU, Ziraat Mühendisi olup atanma bekleyenlerle ilgili olarak,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi EKER tarafından aşağıdaki sorulara cevap verilmesini istedi:

1. İşsiz Ziraat Mühendisi sayılarına ilişkin Bakanlığınızda bir veri bulunmakta mıdır?

2. Bakanlığınıza bağlı kurumlarda kaç Ziraat Mühendisi istihdam edilmektedir? Bakanlığınızca ihtiyaç duyulan Ziraat Mühendisi sayısı sizce nedir?

3. Maliye Bakanlığından, Ziraat Mühendisi kadro talebiniz olduğuna dair açıklama yaptığınız doğru mudur? İşsiz Ziraat Mühendislerinde açıklamalarınızın beklenti yarattığı ve Maliye Bakanlığının bu yönde bir talebin Bakanlığınızdan ulaşmadığına ilişkin görüşü ile hayal kırıklığı yaşadığını biliyor musunuz?

4. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Maliye Bakanlığından 2013 yılı için Ziraat Mühendisi kadro talebi bulunmakta mıdır? Bu yönde bir talebiniz olacak mıdır?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.