logo yeni

MEMURA NEYİN MÜJDESİ VERİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Star gazetesinin haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatı üzerine, Devlet Personel Başkanlığı sicil affı ve memura bir derece verilmesi ile ilgili bir ön çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmanın ardından, bir düzenleme metni hazırlandı.

Düzenlemenin önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nda ele alınmasının ardından hayata geçmesi için düğmeye basılacak. Ancak düzenlemenin bir yasa tasarısına eklenmesi planlanıyor. Düzenlemenin hangi tasarıya ekleneceği konusunda ise henüz bir karar verilmediği belirtildi.

Gazeteye göre yaklaşık 2 milyon memurun beklediği müjde şeklinde verilen haberi düzeltelim. 

Öncelikle sicil sistemi 2011 yılında tüm memurlarımızın da bilgiği üzere kaldırıldı. Şu anda memurlar için herhangi bir performans değerlendirme sistemi uygulanmıyor. Dolayısıyla 2 yıl önce kaldırılmış bir sistem için düzenleme yapılması söz konusu değil. Memura af getirecek düzenlemeyle ilgili çalışma ise disiplin cezalarının affıyla ilgilidir.

İkinci olarak derece verilmesi konusundaki çalışma tüm memurları değil, 2005 yılından sonra memur olan ve bu sebeple ekstra derece düzenlemesinden faydalanamamış memurları kapsadığından 2 milyon memura müjde anlamını taşımamaktadır. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.