logo yeni

SAĞLIK PERSONELİ, NÖBET TUTMAMA GEREKÇE RAPORUNU YENİLEYECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı hastanelerde mazeret göstererek nöbet tutmayan ebe, hemşire ve hemşire yetkisi almış olan sağlık personelinin sağlık raporlarını yenilemeleri gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı hastanelerde sağlık kurulu raporuna istinaden mazeret göstererek nöbet tutmayan ebe, hemşire ve hemşire yetkisi almış olan sağlık personeli, Sağlık Bakanlığı tarafından Hakem Hastane olarak belirlenen 26 ildeki 38 hastanede ya da tam teşekküllü bir hastanede sağlık raporlarını yenileyebilecek.

Şubat ayı başında birimlere gönderilen yazıda, "Sağlık mazereti nedeniyle sağlık kurulu raporuna istinaden nöbete girmeyen hemşire, ebe ve hemşire yetkisi almış sağlık personelinin, Bakanlığımızca Hakem Hastane olarak yetkilendirilen en yakın hastaneden, mümkün olmadığı takdirde tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporlarının yenilenerek ve idare tarafından onaylanarak asıl nüshalarının 15 Mart 2013 tarihine kadar genel sekreterlikleri tarafından kurumumuza gönderilmesi istenmiştir" denildi.

Öte yandan, sağlık problemi nedeniyle nöbet tutamaz raporu alan personelin acil servis, yoğun bakım ünitesi, ameliyathane gibi özellikli hizmetlerde çalıştırılması, gerekirse mesai kaydırma yöntemi ile hizmet sunabilecekleri çalışma programlarının oluşturulması istendi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.