logo yeni

VALİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği uyarınca en geç Şubat ayı içinde sınava dayalı yönetici atamalarının yapılması gerektiğinden hareketle, bu ay içerisinde duyuru yapmayan illerin valileri hakkında suç durusunda bulunacağını açıklayan EĞİTİM-SEN, sınav kazanmış yönetici adaylarının haklarının korunması için okul müdürlüklerine dilekçe vermelerini istedi.

EĞİTİM-SEN açıklamasında şöyle denildi:

"Bilindiği gibi 13.8.2009 günlü ve 27318 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği`nin "Atama ve yer değiştirme" başlıklı 23.maddesi uyarınca sınav sonucuna göre yönetici atamalarının Ocak ve Şubat aylarında yapılması kurala bağlanmıştır.  Bu kural uyarınca en geç şubat ayı içinde sınava dayalı yönetici atamalarının gerekmektedir. Bu atamaya yönelik duyurunun en geç bu yıl şubat ayı içinde yapılması zorunluluğu vardır. Bu zorunluluğu rağmen bazı valilikler duyuru yapmamış, bazı valilikler ise duyuru yaptıktan sonra atamalarının ertelendiği yönünde açıklama yapmışlardır. Söz konusu valilikler bu ay içinde duyuru yaparak anılan yönetmelik hükmünün gereğini yerine getirmezse sorumlu duruma düşeceklerdir. Sendikamızın bu valiliklerin bulunduğu yerdeki şubeleri valiliklere yazılı başvuruda bulunarak sorumlulukları konusunda uyaracaktır. Buna rağmen görevi yerine getirmeyen valiler hakkında sendikamız 5237 sayılı yasanın 257.maddesi uyarınca görevi kötüye kullanma suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacak, aynı zamanda mağdur olan üyelerini suç duyurusunda bulunmaya davet edecektir.”

Ayrıca sınav kazanmış yönetici adaylarının haklarının korunması için Genel merkez hukuk büromuzca bir başvuru dilekçesi hazırlanmıştır. Bu durumdaki yönetici adaylarının ivedi olarak bu dilekçeyi okul müdürlüklerine vermesi gerekmektedir.  

Başvuru dilekçesi aşağıdadır."

    …VALİLİĞİ`NE

           Gönderilmek üzere

                  …OKULU MÜDÜRLÜĞÜ`NE

                                         …/…   

                                                                                                                                                     Tarih

Valiliğinize bağlı …ilçesi …okulunda … olarak görev yapmaktayım. 2011 yılındaki Eğitim Kurumları Müdürlük/Müdür Başyardımcılığı/Müdür yardımcılığı sınavında başarılı oldum(ek-1).   

Bilindiği gibi 13.8.2009 günlü ve 27318 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği`nin "Atama ve yer değiştirme" başlıklı 23.maddesi uyarınca sınav sonucuna göre yönetici atamalarının Ocak ve Şubat aylarında yapılması kurala bağlanmıştır.  Bu kural uyarınca en geç şubat ayı içinde sınava dayalı yönetici atamalarının gerekmektedir. Bu atamaya yönelik duyurunun en geç bu yıl şubat ayı içinde yapılması zorunluluğu vardır. Söz konusu duyurunun yapılarak mağduriyetime yol açılmaması gerekmektedir. 

Gereğinin yapılmasını arz ederdim.                                                                                                    Ad-Soyad 

 

Eki: Sınav sonuç belgesinin fotokopisi 

Adres:

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.