logo yeni

BRANŞ DEĞİŞTİREN ÖĞRETMENİN YÖNETİCİLİĞİ GİTMEDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

İlkokul müdürü ve sınıf öğretmeni olarak görevli iken alan değişikliği yaparak ortaokul matematik öğretmenliğine atanan öğretmenin, yöneticilik görevinin üzerinden alınması işlemine karşı açılan davada yürütmenin durdurulması kararı verildi.

Mardin İdare Mahkemesinde görülen davada “… davalı valilikçe, kılavuz’un 1.4. maddesinde yer alan ‘alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecektir’ kuralına istinaden dava konusu işlem tesis edilmiş ve işlemin hukuka uygunluğu savunulmuş ise de, anılan kılavuz kuralının alan değişikliğinin iptaline yönelik istemler için geçerli olduğu, oysa dava konusu olayda davacı tarafından alan (branş) değişikliğinin değil müdürlük görevinin üzerinden alınmasına yönelik işlemin iptalinin istenildiği anlaşılmakla, davalı idarenin bu savunmasına itibar edilmemiştir. Bu durumda, müdürlük görevinin üzerinden alınmasına dair hukuka aykırı işlemin düzeltilmesi talebiyle yapılan başvurunun reddine dair dava konusu işlemde hukuka uygunluk görülmemiştir…” denilerek, dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi.

Söz konusu Mahkeme Kararı:

alan degisikligi gorevden alinma1

alan degisikligi gorevden alinma2

alan degisikligi gorevden alinma3

alan degisikligi gorevden alinma4 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.