logo yeni

LOJMANLAR İÇİNDEKİ MEMURA SATILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Maliye Bakanlığı tarafından kamu lojmanlarının satışıyla ilgili yapılan çalışmanın tamamlandığı öğrenildi.

Bilindiği gibi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kamu lojmanlarının satılacağını açıklamıştı. Bunun üzerine, kamu lojmanları satışıyla ilgili çalışmalara başlayan Maliye Bakanlığının çalışmaları tamamladığı öğrenildi.

Maliye Bakanlığının, kamu konutlarının satışı işlemine ilk olarak Başbakanlık’ın elindeki lojmanların 1-2 ay içerisinde satışı ile başlanmasını planladığı, Başbakanlık konutlarından başlanmasının da Başbakan tarafından istendiği konuşuluyor.

Lojmanların satışı ile elde edilen mali kaynakların sınır karakollarının yapımında kullanılmasının planladığı, ayrca kamu konutlarının satışlarında Emniyet ve Asker tarafından kullanılan konutların kapsam dışında tutulması planlanıyor.

Önce içindeki memura teklif edilecek

Maliye Bakanlığınca hazırlanan kamu konutlarının satışı ile ilgili sürece, lojmanlar satışa çıkarılmadan önce içinde oturulan kamu görevlisine teklif edilmesi ile başlanacak. Memurun kabul etmesi durumunda ödeme planı çıkarılarak, belirlenen rayiç bedelin yarısı peşin olarak talep edilecek. Kalan kısım da 12 ila 24 aylık vadede tahsil edilecek. Lojmanın içinde oturan kamu görevlisi evi satın almak istemezse bu kez kendisine evden çıkması için süre tanınacak. Ardından bina ihale yoluyla üçüncü şahıslara satılacak.

Kamu kurumlarının sahip oldu lojman sayılarına ulaşmak için buraya tıklayın…

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.