logo yeni

YURTDIŞI GÖREVLERDEKİ SÜRE ŞARTI BAKAN TAKDİRİNE BIRAKILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Yurtdışında sürekli görevden yurtiçindeki görevine dönenlerin, yeniden yurtdışına atanabilmeleri için, yurtiçinde en az üç yıl hizmet yapmaları zorunluluğuna, bugünden sonra ilgili Bakanın uygun gördüğü hallerde uyulmayacak. Bakan isterse, personel yurtdışından hiç dönmeyebilecek.        

Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklikle, Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendine cümle eklendi.

Söz konusu (ç) bendi şu şekildeydi: “ç) Yurtdışında sürekli görevden yurtiçindeki görevine dönenlerin, yeniden yurtdışına atanabilmeleri için, yurtiçinde en az üç yıl hizmet yapmış olmaları zorunludur.”

Eklenen fıkra sonrasında şu hale geldi: “ç) Yurtdışında sürekli görevden yurtiçindeki görevine dönenlerin, yeniden yurtdışına atanabilmeleri için, yurtiçinde en az üç yıl hizmet yapmış olmaları zorunludur. Ancak, hizmetin gerekliliği ve aciliyetine ilgili Bakan tarafından karar verilen hallerde bu şart aranmaz.”

26.11.2012 tarihli ve 2012/3991 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile bugün yürürlüğe konulan Yönetmelik

YURTDIŞINDA SÜREKLİ GÖREVLENDİRİLECEK PERSONEL HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1– 28/7/2006 tarihli ve 2006/11534 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendine aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Ancak, hizmetin gerekliliği ve aciliyetine ilgili Bakan tarafından karar verilen hallerde bu şart aranmaz.”

MADDE 2– Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3– Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.