logo yeni

ALAN DEĞİŞTİREN ÖĞRETMENLER EĞİTİME TABİ TUTULACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı, alan değiştirmek suretiyle başka branşlardaki öğretmenlik kadrolarına ataması yapılan öğretmenlerin, atandıkları yeni alanda görevlerini daha verimli yapabilmeleri için destekleyici eğitim programları hazırlamaya başladı.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, norm kadro fazlası sınıf öğretmenlerinden branş değişikliği yoluyla zihinsel engelliler sınıf öğretmenliğine ataması yapılan öğretmenler için uzaktan eğitim yöntemi ile eğitim programı hazırladığını duyurdu.

Branş değişikliği yapan öğretmenlerin atandıkları yeni alanda görevlerini daha verimli yapabilmeleri için destekleyici bir eğitim almalarına ihtiyaç duyulduğu gerekçesiyle yapılacağı belirtilen eğitim;

-Uzaktan eğitim yaklaşımı ile 28 Ocak – 8 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacak.

-Eş zamanlı (canlı) eğitimlere öğretmenler belirlenen okullarda katılabilecek.

-Bu eğitimlere okullarda katılamayan öğretmenler, eğitimleri aynı zamanda http://uzem.eba.gov.tr. internet adresinden (kendi imkanlarını da kullanarak) istedikleri başka mekanlardan da izleyebilecek.

-Eş zamanlı eğitimler YEĞİTEK tarafından kayıt altına alınacak ve 29 Mart 2013 tarihine kadar yine aynı internet adresinden yayınlanacak. İsteyen öğretmenler söz konusu videolara istedikleri yer ve saatte http://uzem.eba.gov.tr. internet adresinden ulaşabilecek.

-Eğitimin yapılacağı tarihler yarıyıl tatil tarihleri ile çakıştığı için, öğretmenlerin ara tatillerini geçirdikleri yerlerdeki okullarda bu eğitimleri alabilmelerine imkân sağlanacak.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.