logo yeni

MEMURİYETE GEÇEN UZMAN ERBAŞLARIN TERFİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Uzman erbaş olarak görev yapmakta iken bu görevinden ayrıldıktan sonra Devlet memurluğuna ataması yapılan personelin, asker olarak görev yaptıkları sırada aldıkları terfilerden dolayı, 657 sayılı Kanun uyarınca memuriyetteki terfilerinin bekletilmesi uygulaması idari yargı yerleri tarafından hukuka uygun bulunmadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri emrinde Uzman Erbaş olarak görev yapmakta iken istifa ederek İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına açıktan ataması yapılan personelin, askerlikte yapılan terfilerinden dolayı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 71 inci maddesine istinaden Devlet memurluğundaki terfilerinin bekletilmesi üzerine, bu uygulamaya karşı Büro Memurları Sendikası tarafından açılan davada, Ankara 3. İdare Mahkemesi tarafından işlemin iptaline karar verilmişti.

Mahkeme Kararı üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine bir yazı   gönderilerek; “Uzman Erbaşlıktan ayrılarak Bakanlığımız Merkez ve Taşra Teşkilatına açıktan ataması yapılan personelin bekletilen terfilerinin yapılması gerekmektedir” denildi.

Söz konusu Yazı:

uzman erbas terfi

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.