logo yeni

SATILACAĞI SÖYLENEN LOJMANLAR, BAŞKA LOJMANLARLA TAKAS EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Lojmanların satılacağının konuşulduğu son günlerde, bu konuda adım beklenirken, Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde bulunan 182 lojmanı, yine lojman olarak kullanılmak üzere aldığı daireler karşılığında  TOKİ’ye devretti.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde Atakent Devlet Mahallesi’nde bulunan ve halen 182 üst düzey bürokratın ikamet ettiği lojmanlar,  ihale yoluyla satılmak üzere TOKİ’ye devredildi. Lojmanlar, Turan Güneş Bulvarı’na paralel ve eski milletvekili lojmanlarının bulunduğu alan üzerine inşa edilen Park Oran Konutları’na bitişik konumda bulunuyor.

TOKİ ile yapılan anlaşma gereği, söz konusu konutlar karşılığında lojman olarak kullanılmak üzere, TOKİ’nin orta gelirliler için inşa ettiği Yapracık projesinden konutlar alındı.

TOKİ, Çankaya Atakent Devlet Mahallesi’ndeki lojman arazisi için arsa karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihale yapacak. Emsale esas toplam inşaat alanı 61 bin 460 metrekare olan arsanın ‘arsa satış karşılığı gelir paylaşım modeli’ kapsamında gerçekleştirilecek olan ihalenin ilk oturumu 11 Şubat’ta TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasında gerçekleştirilecek.

İHALE ‘Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği’ kapsamında açık ihale usulü ile yapılacak. İhale, yerli, yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak, ancak uluslararası bir ihale niteliğinde sayılmayacak. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.