logo yeni

7 YENİ GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında düzenleme yapılarak, yeni gümrük müdürlükleri kurulması ve bu müdürlüklerin bağlı olacağı bölge müdürlüklerinin belirlenmesi ile bağlı olduğu bölgesi değiştirilen illere ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı.

Bugün yürürlüğe giren Kararla, 7 yeni Gümrük Müdürlüğü kurulurken, Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olan Erzincan ili, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlandı. 

11.01.2013 tarihli ve 2013/4222 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre kurulan gümrük müdürlükleri ve bağlı oldukları bölgeler şöyle:

gumruk                       

Söz konusu Karar: 

11/1/2013 TARİHLİ VE 2013/4222 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Gümrük ve Ticaret Bakanlığının taşra teşkilatında ekli listede belirtilen gümrük müdürlükleri, karşılarında gösterilen gümrük ve ticaret bölge müdürlüklerine bağlı olarak kurulmuştur.

(2) Adı geçen Bakanlığın taşra teşkilatında Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olan Erzincan ili, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlanmıştır.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.