logo yeni

ORMAN MUHAFAZA MEMURLUĞU KADEMELENDİRİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü personelinin sıkıntıları ve bunlarının çözümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel EROĞLU,   Orman Muhafaza Memurları içinde çalışma hayatına yeni  başlayanla  30 yılını dolduranr arasında fark olmadığına belirterek "Memuriyete yeni başlayan orman muhafaza memuru, belli bir kıdem alana kıdemli orman muhafaza memuru, onların başında olana da baş orman muhafaza memuru diyelim. Konuya ilişkin bir teklifimiz var. Maliye biraz karşı çıktı ama inşallah ikna edeceğiz.” dedi.

Memura ve işçilere yaşam standartlarını yükseltecek güzel bir hayat hazırlamayı amaçladıklarını da belirten Bakan EROĞLU, "Memurların da vazifesi gece gündüz çalışarak, mesai mefhumu tanımadan, gelecek nesillere çok daha büyük, güçlü bir Türkiye bırakmak olacaktır" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü personelinin Bakanlıktan talepleri genellikle şu başlıklar altında toplanıyor:

-Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nde kurucu müdür olarak görevlendirilen personelin bir defaya mahsus asaleten atamalarını yapılması,

-Orman Muhafaza Memurlarının Teknik Hizmetler Sınıfın kapsamına alınması,

-Fiili hizmet zammı düzenlemesinden yararlanmalarının sağlanması,

-Orman Muhafaza Memurları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin, mağduriyetleri ortadan kaldıracak şekilde yeniden düzenlenmesi,

-Yüksekokul ve fakültede okuyan ve eğitim nedeniyle okudukları illere görevlendirilmesi yapılan Orman Muhafaza Memurlarının görevlendirmelerinin iptal edilmemesi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.