logo yeni

GÖRDÜKLERİ ÜST ÖĞRENİMİN HAKLARINI ALAMAYAN MEMURLAR, DAVALARI KAZANIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamu personelinin bitirdikleri üst öğrenimlerin, mesleki bir üst öğrenim olmadığı gerekçesiyle intibaklarında değerlendirilmemesi yönündeki işlemler mahkemeler tarafından iptal ediliyor.

Son olarak, bir hastanede sözleşmeli olarak görev yapan hemşirenin, Veterinerlik Fakültesini bitirmesi nedeniyle yaptığı başvurunun, kurumu tarafından “mesleki üst öğrenim olmadığı” gerekçesiyle reddedilmesine ilişkin işlemin iptali istemi ile açılan davada idare mahkemesi tarafından verilen “davanın reddi” kararı, Danıştay 11 inci Dairesi tarafından bozuldu.

Danıştay 11. Dairesi bozma Kararında, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının 05.01.2011 tarihli ve 1 Sayılı Kararında bitirilen söz konusu bölümün tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim olarak kabul edildiği ifade belirtilerek, intibak başvurusu yapan sözleşmeli hemşirenin talebinin reddine yönelik idari işlemin hukuka aykırı olmadığına karar veren İdare Mahkemesi kararında hukuka uyarlık bulunmadığına hükmetti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.