logo yeni

calisanlar2 copy

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA SADECE ÖĞRETMENLER ÇALIŞMIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Milli Eğitim Bakanlığında eğitim öğretim hizmetleri sınıfı kökenli olmayan personelin yaşadığı sıkıntılar genelde göz ardı edilir. Muhtemelen sayılarının az olmasından dolayı sanki Bakanlıkta sadece öğretmenler istihdam ediliyormuşcasına, diğer çalışan personelin sıkıntıları ve yaşadıkları problemleri pek fazla duymayız, medyada dile getirilmez.

Ne yazık ki özellikle sayı olarak az olan kadrolarda çalışan arkadaşlarımız bir araya geldiklerinde bile ne sendikalardan ne de kurumlardan yeterli desteği göremiyorlar. Dolayısıyla bu tür kadrolarda çalışma şanssızlığını yaşayan arkadaşlarımız yargı yolu, tanıdık bulma vs. yollarla kendi sorunlarını kendileri çözmeye çalışıyor, çalışma hayatında taşıdıkları ağır yükleri tek başlarına omuzlamak zorunda kalıyorlar. Ancak site olarak bizim yayın politikamız yaşanan sıkıntıların niceliğine değil niteliğine göre değerlendirme yapılması gerektiği şeklindedir. Bu sebeple sayıları il sayımızdan biraz fazla olan kadrolardan birinde çalışan kullanıcımızdan gelen maili değişiklik yapmadan yayınlıyoruz.

“MEB İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli, Üniversitelerin İİBF/işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye, muhasebe-finans vb. bölümü mezunu ve çoğu 1. dereceli 3000 ek göstergeli 4555 unvan kodlu kadroyu işgal eden TESİS MÜDÜRÜ pozisyonundaki yöneticiler MAĞDUR DURUMDA. İş yok, görev yok, yetki ve sorumluluk yok. Buna karşılık alt görev, psikolojik taciz, geçici görev aklınıza ne gelirse uygulanıyor. Doğru dürüst görev tanımları yok, Yakın zamanda yayımlanarak yürürlüğe giren MEB İl ve İlçe MEM Yönetmeliği'nin 6.md. nin 4. bendinde TESİS MÜDÜRLERİ bahse konu olmuş ancak; İl Müdürünün inisiyatifine bırakılmışlardır. Bizler, sayımız az olduğu için MEB'de kamuoyu yaratamıyoruz ve öksüz evlat muamelesi görüyoruz. Çoğu arkadaşımız hatta hepimiz alt görevlerde, kanuna uygun olmamakla birlikte okullarda geçici görevli çalışmaya zorlanıyoruz. Bizlere uygulanan MOBBİNG'in üzerimizden acilen kaldırılarak adam gibi idari görev talep ediyoruz. Konu ile ilgili yardımlarınızı istirham eder, ünvanımızın hukuki statüye kavuşturularak idarede hizmetimize ihtiyaç duyulan konumlarda yerimizi almak istiyoruz. Saygı ve sevgilerimle....”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.