logo yeni

calisanlar2 copy

1 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

cumhurbaskanligi2Bugün (17 Ocak 2020) yayımlanan 56 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, “1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”nde bazı değişiklikler yaptı.

Yapılan değişikliklerden bazıları şöyle.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili değişiklikler

**Bakanlıkta yeni bir hizmet birimi olarak “Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı" kuruldu. Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanı kadrosu ihdas edildi.

**Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğünün görevlerinde değişiklik yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili değişiklikler

Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü,

**Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü kaldırıldı.

**Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü kuruldu.

**Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Genel Müdürlüğüne dönüştürüldü.

**Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü şeklinde teşkilatlandırıldı.

**Bakanlıkta 5 adet Genel Müdür, 5 adet Genel Müdür Yardımcısı ve 1 adet Daire Başkanı kadrosu iptal edilirken, 3 adet Genel Müdür ve 15 adet Denizcilik Uzmanı kadrosu ihdas edildi.

**Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında; Karayolu Düzenleme Genel Müdürü ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü kadrolarında bulunanlar ile kaldırılan birimlerin Genel Müdür Yardımcısı kadrolarında bulunanların görevleri başkaca bir işleme gerek kalmaksızın sona erdi. Kaldırılan birimlere tahsisli kadro ve pozisyonların mevcutlu olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde yer alan diğer birimlere dağıtılmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili değişiklikler

Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için; 1 adet İstihbarat Başkanı, 1 adet Trafik Başkanı, 5 adet İstihbarat Başkan Yardımcısı, 3 adet Özel Güvenlik Denetleme Başkan Yardımcısı, 3 adet Trafik Başkan Yardımcısı ve 5 adet Şube Müdürü olmak üzere toplam 15 adet yeni kadro ihdas edildi.  

56 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin metni için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.