logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRÜ OLMANIN PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ MAAŞINA ETKİSİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

bilgisayar isletmeniKamu kurum ve kuruluşlarında Programcı veya Çözümleyici unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, görevde yükselme suretiyle Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki Şube Müdürü kadrosuna atandıklarında maaşlarında değişiklik olmaktadır.

Programcı veya çözümleyicinin şube müdürü kadrosuna atanması

Programcı veya Çözümleyici kadrosunda görev yapmakta olanların, Şube Müdürü kadrosuna atanabilmeleri, (daha önce şube müdürü, dengi veya üstü görevlerde bulunmamışlarsa) görevde yükselme sınavına girerek başarılı olmaları halinde mümkün olabiliyor.

Şube müdürlüğüne görevde yükselme suretiyle atanabilmesi için, programcı ve çözümleyicinin;

**En az fakülte veya dört yıllık yükseköğrenim (18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dahil) mezunu olmaları,

**Kurumlarının özel yönetmeliklerinde aranan, kurumlarında ve toplamda hizmet süresi şartlarını taşımaları,

**Yapılacak görevde yükselme sınavının yazılı ve sözlü aşamalarında başarılı olmaları ve başarı sıralaması bakımından duyurulan kadro sayısına göre atanabilecek seviyede olmaları

gerekir.

Şube müdürü kadrosuna atanan programcı veya çözümleyicinin maaşı

Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamındaki programcı veya çözümleyici kadrosunda lisans mezunu olarak görev yaparken, görevde yükselme suretiyle ilk dört derecedeki Şube Müdürü kadrolarına atananların aylık maaşındaki değişme, lisans mezuniyetlerinin türüne göre farklı miktarlarda olmaktadır.

2019 yılının ikinci yarısı için geçerli olan katsayılardan hareketle konuyu değerlendirdiğimizde, Şube Müdürü olan lisans mezunu Programcı ve Çözümleyicinin maaşı şöyle olmaktadır (1/4’te, 25 yıl hizmet  ve %15 gelir vergisi diliminde):

Eğitim durumu

Kadro Unvanına Göre Aylık Net Maaş

Programcı / Çözümleyici

Şube Müdürü

Mühendis, Mimar, Şehir ve Bölge Plancısı

5.653 TL

6.294 TL

Jeolog, Hidrojeolog, Hidrolog, Jeofizikçi, Fizikçi, Matematikçi, Kimyager(TH), İstatistikçi, Jeomorfolog,  Teknik Öğretmen

5.260 TL

6.212 TL

Arkeolog

5.260 TL

6.134 TL

Ekonomist, Yöneylemci, Ekonometrici

5.260 TL

6.082 TL

Diğer lisans mezunları

4.866 TL

6.004 TL

Not:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ek ve ilave ödemeler dikkate alınmamıştır.

-Döner sermaye ödemesi, net ek ödeme tutarı kadar olmak üzere, net maaşa dahil edilmiştir.

-BES kesintisi, sendika aidat ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.