logo yeni

calisanlar2 copy

1 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

cumhurbaskanligi2Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde değişiklikler yapan 48 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugün (24 Ekim 2019) yayımlandı.

Bugün yayımlanan Kararname ile yapılan değişiklikler, esas itibariyle Cumhurbaşkanlığı merkez teşkilatı birimlerinin teşkilat, görev ve personeline ilişkin olurken, iki bakanlığa ait bazı görevlerde değişiklikler de yapıldı.

Yapılan değişikliklerden bazıları şöyle:

**Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü ile Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğünün, bazı görevleri yürütürken ilgili Politika Kurulu görüşünün alınmasını öngören hükümler kaldırıldı.

**Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığında, 657 sayılı Kanunun ve diğer kanunların sözleşmeli personele ilişkin hükümlerine bağlı kalınmaksızın istihdam edilebilen sözleşmeli personelden hizmetine ihtiyaç kalmayanlar, uygun görülmesi halinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına 4/B sözleşmeli personel olarak atanacak.

Bugünden itibaren iki ay süreyle, mülga Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Halkla İlişkiler Başkanlığında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) faaliyetleri kapsamında istihdam edilmekte iken İdari İşler Başkanlığına devredilen sözleşmeli personelden hizmetine ihtiyaç kalmayanlar, İletişim Başkanlığı bünyesinde ihdas edilecek iletişim görevlisi unvanlı pozisyonlara atanabilecek.

**Cumhurbaşkanlığı Ofislerinin teşkilat yapısında ve görevlerinde değişiklikler yapıldı.

Merkezi Ankara’da olan Ofisler, gerekli görmeleri halinde yurtiçinde ve yurtdışında çalışma bürosu açabilecekler.

Ofislerin hizmet birimleri daire başkanlığı şeklinde oluşturuldu. Ofislerde Hukuk Müşavirliği de bulunacak.

Ofislerde Başkana yardımcı olmak üzere başkan yardımcısı görevlendirilebilecek.

Ofislerin personeli mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmek, eğitilmek, bilgilerini artırmak veya staj yapmak üzere yurtdışına gönderilebilecek.

İlgili Ofis Başkanı tarafından uygun görülmesi halinde personel, Ofis hizmetlerinde kullanacağı yabancı dili daha etkin öğrenmesi için yurtiçi dil eğitim programlarına Ofis hizmetlerini aksatmamak kaydıyla gönderilebilecek. Bu durumda Ofis, personelin eğitim amaçlı dil masraflarının %50'si kadarı karşılanacak.

**Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün görevlerinde bazı değişiklikler yapıldı.

**Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının görevlerinde değişiklik yapıldı.

Bugün yayımlanan 48 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin tam metni için tıklayınız.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.