logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU GÖREVLİLERİNE YAPILAN BAZI ÖDEMELERİN MİKTARI ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maas6Kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan etüt, plan, proje, güzel sanatlar ve benzeri işlere ilişkin yarışmalarda görev alan veya konferanslara konuşmacı olarak katılan kamu görevlilerine ödenen ücretlerde artış yapılacak.

Yapılacak yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilen kamu görevlilerine ve konferans verecek kamu görevlilerine yapılacak ödemenin tavan tutarı her yıl merkezi yönetim bütçe kanunu ile belirlendiğinden, TBMM Başkanlığına sunulan 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinde bu konulara ilişkin düzenleme de yer aldı.

Konferans veren kamu görevlilerine ödenen ücret artacak

Kanun Teklifi eki (K) Cetvelinde yer alan “Konferansa Ücreti” belirlemesinin mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, kamu görevlilerine 2020 yılında katılacakları her konferans için 31,00 TL tutarında ücret ödenebilecek. 2019 yılında konferans ücreti olarak halen en çok 29,20 TL ödeniyor.

Buna göre, 2020 yılında;

**657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca konferans verecek olanlara,

**Yükseköğretim kurumlarında, yönetim kurullarınca belirlenen öğretim programı dışında, konferans verecek olanlara,

**Milli Savunma Üniversitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde (Sınıf okulları, özel ihtisas okulları, İstihbarat ve Dil Okulu, KBRN Okulu dahil) konferans verecek olanlara,

**Cezaevlerinde mahkûm ve tutuklulara ders müfredatı dışındaki konularda konferans verecek olanlara,

her bir konferans için en çok 31,00 TL tutarında ücret ödenebilecek.

Öte yandan, hizmet içi eğitim ve kurslar için ise ilgililere konferans ücreti ödenmeyecek.

Yarışmalarda görev alan memurlara ödenen ücret artacak

Kanun Teklifinin ilgili bölümünün mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, yürütecekleri her bir asil jüri üyeliği veya raportörlüğü görevi karşılığına Devlet memurlarına 2020 yılında "1.955 TL"ye kadar ücret ödenebilecek. 2019 yılında bu ücret halen 1.843 TL olabiliyor.

Bu çerçevede, kamu kurum ve kuruluşlarının etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin olarak düzenleyecekleri yarışmalarda;

*Danışman jüri üyesi olarak görev alacaklara, jüri üyeleri için belirlenen tutarın yarısı kadar ücret ödenecek.

*Yedek jüri üyesi olarak ön ve soru-cevap toplantılarına katılacak olanlara, yedeği oldukları danışman jüri veya asil jüri üyeleri için belirlenen tutarın 1/4’ü kadar ücret ödenecek.

*Asil jüri üyesinin zorunlu nedenlerle çalışmalara devam edememesi durumunda kendisine yedek jüri üyesi ücreti, asil jüri üyesi yerine görev yapacak olan yedek jüri üyesine ise asil jüri üyesi ücreti ödenecek.

*Raportör yardımcısı olarak görev alacaklara, raportör olarak görev alanlara ödenen ücretin 1/5’i kadar ücret ödenecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.