logo yeni

MÜBAŞİRLER NE İSTİYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Adliyede çalışan mübaşirler, yardımcı hizmetler sınıfında olmaları nedeniyle hiçbir göstergeden yararlanamadıkları için bu durumlarının değiştirilmesini istiyorlar.

CHP Artvin Milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN, Adliye mübaşirlerinin isteklerini TBMM’de soru önergesine konu etti.

Soru önergesinde, itfaiye çalışanlarının, infaz koruma memurlarının, bekçilerin ve son olarak da 21.03.2012 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı askeri yargıda görevli mübaşirlerin Yardımcı Hizmet Sınıfından Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçirildikleri halde, adliyede çalışan mübaşirlerin hala Yardımcı Hizmet Sınıfında çalıştığı ve bu durumun eşitlik ilkesine aykırı olduğu ifade edildi.

Ayrıca mübaşirlerin, sınıf farkından ötürü hiçbir gösterge alamadıkları ve kendilerini ne memur ne de görebildiklerini ve bulunmuş oldukları durumun bir an önce değiştirilmesini talep ettikleri belirtildi.

BAYRAKTUTAN, bu değerlendirmeleri çerçevesinde önergesinde, Adalet Bakanı Sadullah ERGİN tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile şu sorulara sordu:

1-Adliye’de çalışan mübaşirlerin özlük haklarında bir değişiklik veya düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

2-Farklı kurumlarda benzer hizmetleri yapan mübaşirler, Yardımcı Hizmet Sınıfından Genel Hizmetler sınıfına geçirildi. Adliye mübaşirlerini de Genel Hizmetler sınıfına geçirmeyi düşünüyor musunuz?

3-Aynı ¡şi yapan fakat farklı hizmet sınıfında olan mübaşirlerin durumu eşitlik ilkesine uymakta mıdır?

logo1

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.