logo yeni

KURUMLARIN UZMAN SAYISI BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilmesi öngörülen kariyer uzman kadrolarının kurumlar arası dağılımı yapıldı.

11.10.2011 tarihli ve 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile; Adalet, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Bakanlar Kurulunca belirlenen bakanlık bağlı kuruluşlarında uzman ve uzman yardımcılıkları ile bakanlıkların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde belirtilen merkez teşkilatına ait uzman ve uzman yardımcısı unvanlı kadrolarda kullanılmak üzere genel idare hizmetleri sınıfından üçüncü dereceli ikibin adet uzman, dokuzuncu dereceli üçbin adet uzman yardımcısı kadrosu ihdas edilmişti.

Bu kadroları derece ve unvan değişikliği yapmak suretiyle anılan bakanlıklar ve kurumlara tahsis etmeye, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulu yetkili kılınmıştı.

İhdas edilen uzman ve uzman yardımcısı kadrolarının kamu kurum ve kuruluşlarına tahsisine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu belirlemeye göre, kadrolar kurumlara şu şekilde dağıtıldı ...

logo1

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.