logo yeni

calisanlar2 copy

3 BAKANLIĞIN TEŞKİLAT YAPISINDA DEĞİŞİKLİK OLDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

cumhurbaskanligi2Bugün (18 Nisan 2019) yayımlanan 32 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, “1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ve “2 sayılı Genel Kadro Ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”nde bazı değişiklikler yapıldı.

32 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılan düzenlemeler; İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının teşkilat yapılarında bazı değişikliklerin yapılmasına yönelik oldu.

İçişleri Bakanlığına ilişkin değişiklikler

**İçişleri Bakanlığında, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi kuruldu.

**İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında, her ilde İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü kuruldu.

**İçişleri Bakanlığı için çeşitli unvanlarda toplam 12 adet kadro ihdas edildi.

Milli Savunma Bakanlığına ilişkin değişiklikler

**Milli Savunma Bakanlığı hizmet birimleri yeniden belirlendi. Yeni genel müdürlükler kurulurken, bazı hizmet birimleri birleştirildi ve bazılarının adı değişti, görevleri yeniden belirlendi.

**Milli Savunma Bakanlığı taşra teşkilatında kariyer uzman istihdam edilebilecek. Bu kapsamda, taşra teşkilatında Savunma Hizmetleri Uzmanı ve Savunma Hizmetleri Uzman Yardımcısı istihdam edilecek.

**Millî Savunma Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanının görevi, bugünden geçerli olarak başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erdi.

**Milli Savunma Bakanlığı için 1 adet Daire Başkanı kadrosu ihdas edilirken, çeşitli unvanlarda toplam 15 adet kadro da iptal edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin değişiklikler

**Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde, Genel Müdürlüğün iş ve işlemleri ile kooperatif, birlik, oda, üretici örgütleri ve bunların iştiraklerinin denetimiyle görevlendirilmek kontrolör ve kontrolör yardımcısı istihdam edilebilecek.

**İki ilde Zirai Karantina Müdürlüğü, üç ilde de Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü kurudu.

 

32 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin tam metni için tıklayınız ....

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.