logo yeni

calisanlar2 copy

MERKEZ KARİYER MESLEKLERE BİR YENİSİ EKLENDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mesleklerCumhurbaşkanlığına bağlı olarak oluşturulmuş olan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının teşkilat kararnamesinde yapılan değişiklikle, yeni bir merkez kariyer uzmanlık oluşturuldu.

Resmi Gazete’de bugün (1 Eylül 2018) yayımlanan 16 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 12 sayılı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bazı değişiklikler yaptı.

Yapılan değişiklikler arasında, Milli Saraylar Uzmanı ve Milli Saraylar Uzman Yardımcısı istihdamına imkan veren düzenlemelerin getirilmesi de yer alıyor.

Buna göre;

**Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında “Milli Saraylar Uzmanı” ve “Milli Saraylar Uzman Yardımcısı” istihdam edilebilecek.

**Merkez kariyer uzmanlar arasında yer alacak olan bu mesleğe, KPSS puanı esas alınarak ilgili Kurum tarafından yapılacak sınav sonucunda girilecek.

**Milli Saraylar Uzmanı ve Milli Saraylar Uzman Yardımcısı, mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından Adalet Uzmanı ve Adalet Uzman Yardımcısına denk olacak.

**2018 yılının ikinci yarısında geçerli olan belirlemelere göre, işe yeni başlayan Milli Saraylar Uzman Yardımcısı 5.005 TL net maaş alabilecek.

**TBMM İdari Teşkilatında Milli Saraylardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına bağlı birimlerde, 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle en fazla beş yıl görev yapmış olan lisans mezunu personelden, 1 Eylül 2018 tarihinden tarihten itibaren altı ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak yazılı ve sözlü sınavı kazananlar, başarı sırasına göre Milli Saraylar Uzman Yardımcılığı kadrolarına atanabilecek. Bu şekilde atanacakların sayısı en çok 18 olabilecek. Milli Saraylar Uzman Yardımcılığına atananlar, üç yıl boyunca görev yapmak kaydıyla Başkanlıkça belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde Milli Saraylar Uzmanı kadrolarına atanacak.

**TBMM İdari Teşkilatında Milli Saraylardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına bağlı birimlerde, 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle beş yıldan fazla süre görev yapmış olan lisans mezunu personelden, 1 Eylül 2018 tarihinden tarihten itibaren altı ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak yazılı ve sözlü sınavı kazananlar, başarı sırasına göre Milli Saraylar Uzmanı kadrolanna atanabilecek. Bu şekilde atanacakların sayısı en çok 18 olabilecek. 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.