logo yeni

calisanlar2 copy

İLAHİYAT ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN DÜŞÜNÜLEN DÜZENLEME BAZI ÖNLİSANS MEZUNLARINI DA UMUTLANDIRDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

imam2TBMM gündemindeki bir Kanun Tasarısına Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda eklenen geçici madde ile ilahiyat önlisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı tanınması yönünde adım atıldı.

“Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”na ilgili komisyonda ilahiyat önlisans mezunlarına ilişkin geçici madde eklenmesiyle, kendilerine lisans tamamlama imkanı tanınmasını bekleyen gıda, tarım ve hayvancılık alanında ön lisans mezunu olanları da umutlandırdı.

İlahiyat önlisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda geçici bir madde eklendi.

Söz konusu Tasarının Meclis Genel Kurulunda görüşülebilmesi ve ilgili maddenin Komisyondan geçen haliyle kabul edilmesi durumunda, düzenlemenin yürürlüğe gireceği tarih itibariyle ilahiyat önlisans programında mezun durumda olanlar, ilahiyat ve aynı programı uygulayan fakültelerde eşdeğer alanlarda lisans tamamlama eğitimi yapabilme imkanına kavuşacak.

Gıda, tarım ve hayvancılık alanında ön lisans mezunlarının beklentisi

Gıda, tarım ve hayvancılık alanında ön lisans eğitimi veren programlardan mezun durumda olanlara, eğitimleriyle ilişkili alanlarda lisans tamamlama eğitimi yaptırılmasının sağlanması amacıyla, geçtiğimiz aylarda Meclis Başkanlığına sunulan Kanun Teklifi hala ilgili komisyonlarda bulunuyor.

Bu durum gıda, tarım ve hayvancılık alanında ön lisans eğitimi veren programlardan mezun olanlarda; ilahiyat önlisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı veren düzenlemenin Meclis Genel Kurulunda görüşülmesi sırasında verilecek bir önergeyle, haklarında Meclise sunulmuş olan Kanun Teklifi kapsamında kendilerine de lisans tamamlama imkanı tanınabileceği beklentisini yarattı.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.