logo yeni

MÜDÜRLER İLE MEMURLARIN AYLIK MAAŞLARI VE EMEKLİLİK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maas 9Genel İdare Hizmetleri (GİH) Sınıfına dahil “Şube Müdürü” ve “Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapanlar, emirlerinde çalışan memurlardan daha fazla maaş alırken, emekli olduklarında maaş ve ikramiyeleri eşitlenmektedir.

Yükseköğrenim mezunu olup (ön lisans ya da lisans) hizmet süreleri aynı olan, emekli keseneğine esas aylık derece ve kademeleri aynı düzeyde bulunan Devlet memurlarından, GİH Sınıfına dahil kadrolardan Şube Müdürü/Müdür ve Memur unvanlı kadrolarda olanların aylık maaş miktarları ayını iken emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarları ise aynıdır.

1 Ekim 2008 tarihinden önce emekli sandığına tabi bir göreve başlamış olan Devlet memurlarının çalışırken aldıkları maaş miktarını etkileyen tazminat ve ek ödeme unsurları emeklilik haklarına yansımadığından; aylık/kadro derecesi 1 ve emekli keseneğine esas seviyesi 1/4 olup kıdem süresi 25 yıl olan Müdür/Şube Müdürleri ile Memurların aylık maaş ve emeklilik hakları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Şube Müdürü/Müdür ve Memur unvanlı kadrolarda olanların aylık maaş ve emeklilik hakları (2018 yılının ilk altı aynıda)

Kadro unvanı

D/K

Hizmet

Çalışırken net maaş

Emekli olunca maaş

Emekli ikramiyesi

Şube Müdürü/Müdür

1/4

25 yıl

4.709 TL

2.365 TL

75.789 TL

Memur

1/4

25 yıl

3.197 TL

2.365 TL

75.789 TL

NOT: Aylık net maaş hesabı yapılırken;

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Çalışılan kurumlardan kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi dikkate alınmamıştır.

-Yabancı dil tazminatı ile bireysel emeklilik sigortası primi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.