logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI MEMURLARIN GİYECEK YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kiyafet657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personele giyecek yardımı yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte bazı değişiklikler yapıldı.

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde 2017/11157 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan ve bugün(20/1/2018) yayımlanan değişiklikle, Emniyet Hizmetleri Sınıfı ile Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin giyecek yardımı konusunda bazı belirlemeler yapıldı.

Buna göre,

-Emniyet personeline yapılan giyecek yardımının cins ve miktarında bazı değişiklikler yapıldı.

-Çarşı ve Mahalle Bekçileri, Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamında giyecek yardımı yapılan personel arasından çıkarıldı. Çarşı ve Mahalle Bekçileri, Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamında giyecek yardımından yararlanacak.

-Emniyet Hizmetleri Sınıfında görevli personele tören veya özel günlerde giyilmek üzere ayrıca 5 yılda bir takım elbiselik, şapkalık, paltoluk veya pardesülük kumaş, bir adet beyaz gömlek ve bir çift tören ayakkabısı verilecek. Daha önce bu kapsamda takım elbise, şapka ve palto veya pardesü veriliyordu.

-Hava sıcaklığı ve nem oranı göz önünde bulundurularak İçişleri Bakanlığınca belirlenen illerde ve hizmet birimlerindegörev yapan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeline yazlık gömleğe ilave olarak yılda 2 adet tişört, kep veya bereye ilave olarak yılda 1 adet örgü başlık verilmesi uygulaması kaldırıldı.

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1-14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli (II) sayılı Cetvelin “Emniyet Hizmetleri Sınıfı” bölümünün (1) numaralı sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, “Yardımcı Hizmetler Sınıfı” bölümünün (1) numaralı sırası yürürlükten kaldırılmış ve aynı bölümün (2) numaralı sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

 “1. Resmi Kıyafet Taşıyanlar

Pantolon

4 adet

2 yıl

2 adet yazlık, 2 adet kışlık

Tişört

3 adet

2 yıl

 

Gömlek

2 adet

2 yıl

Kışlık

Gömlek altı tişört

2 adet

2 yıl

 

Ayakkabı

1 çift

1 yıl

 

Bot

1 çift

3 yıl

 

Mont

1 adet

3 yıl

 

Kazak

1 adet

2 yıl

 

Eldiven

1 adet

5 yıl

 

Kravat

2 adet

5 yıl

 

Parka

1 adet

5 yıl

 

Termal içlik

1 adet

2 yıl

 

Kep

2 adet

1 yıl

1 yazlık, 1 kışlık

Bel kemeri

1 adet

5 yıl

 

Teçhizat takımı

1 adet

10 yıl

 

Örgü başlık

1 adet

2 yıl

 

 

“2. Bu Hizmet Sınıfında Çalışan Personel

Takım Elbise veya Tayyör

1 takım

1 yıl

Yünlü kumaştan

Ayakkabı

1 çift

1 yıl

 

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli “DİP NOT”un (A) bölümünün (1) numaralı sırasının ikinci fıkrası ile (4) numaralı sırasının birinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve (3) numaralı sırasının birinci fıkrasında yer alan “sualtı grup amirliğinde görevli balık adam” ibaresi “kurbağa adam” şeklinde değiştirilmiştir.

“Emniyet Hizmetleri Sınıfında görevli personele tören veya özel günlerde giyilmek üzere ayrıca 5 yılda bir takım elbiselik, şapkalık, paltoluk veya pardesülük kumaş, bir adet beyaz gömlek ve bir çift tören ayakkabısı verilir.”

“Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinden isteyen bayan personele her yıl 2 adet desensiz kumaş başlık verilir.”

MADDE 3- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.